вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane błyskawicznie się psują i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od należytego i starannego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji i dekoracji płotów z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów model ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий